2019Slider

Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów Zielona Góra 23-24.03.2019

Szanowni Państwo,

W dniach 23-24 marca w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Juniorów w szachach  szybkich oraz klasycznych . W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 156 zawodników podzielonych na 6 grup wiekowych.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

do lat 8 (juniorki):

  1. Klaudia Kuczak Niegosławice 4pkt.
  2. Amelia Brzemińska KSz Sulechów 3pkt.
  3. Kaja Kalinowska Gubin 2pkt.

do lat 8 (juniorzy):

  1. Jakub Lewek KSz STILON Gorzów Wlkp. 6pkt.
  2. Paweł Karaś Sulęcin 5pkt.
  3. Gabriel Murawski KSz ODRODZENIE Kożuchów 4,5pkt.

do lat 10 (juniorki):

  1. Kornelia Brzemińska KSz Sulechów 4pkt.
  2. Emilia Findysz Biernatów 4pkt.
  3. Zuzanna Kamińska KSGU TĘCZA Krosno Odrz. 4pkt

do lat 10 (juniorzy):

  1. Jakub Chmielewski ŻKSz Żary 6pkt.
  2. Olivier Wilangowski KSz Stilon Gorzów Wlkp. 6pkt.
  3. Antoni Jabłoński AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra 5,5pkt.

do lat 12 (juniorki):

  1. Urszula Bohdanowicz KSz STILON Gorzów Wlkp. 6pkt.
  2. Maja Ziobrowska KSz STILON Gorzów Wlkp. 5pkt.
  3. Maria Bodnar ŻKSz Żary 4,5pkt

do lat 12 (juniorzy):

  1. Paweł Musin ŻKSz Żary 5,5pkt.
  2. Olaf Lewandowski AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra 5pkt.
  3. Wiktor Milczanowski LKSz CAISSA Lubsko 5pkt.

do lat 14 (juniorki):

  1. Julia Gruszecka LKSz Caissa Lubsko 3,5pkt.
  2. Patrycja Wiśniewska KSz Sulechów

do lat 14 (juniorzy):

  1. Kamil Dzida KSz STILON Gorzów Wlkp. 6pkt.
  2. Mikołaj Lisiecki AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra 4pkt.
  3. Adrian Tarawski KSz STILON Gorzów Wlkp. 4pkt.

do lat 16 (juniorki):

  1. Emilia Załucka KSz STILON Gorzów Wlkp. 5pkt.
  2. Julia Kudlak KSGU Tęcza Krosno Odrz. 4pkt.
  3. Oliwia Musin ŻKSz Żary 4pkt.

do lat 16 (juniorzy):

  1. Mateusz Górkiewicz ŻKSz Żary 5,5pkt.
  2. Maksymilian Majdański KSz STILON Gorzów Wlkp. 5pkt.
  3. Tomasz Lambrecht ŻKSz Żary 4pkt.

do lat 18 (juniorki):

  1. Paulina Raczykowska KSz STILON Gorzów Wlkp. 5,5pkt.
  2. Dorota Klimczak AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra 3pkt.

do lat 18 (juniorzy):

  1. Marcin Poźniak KSz Odrodzenie Kożuchów 4pkt.
  2. Dawid Świątkowski AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra 4pkt.
  3. Olaf Gaziński AKADEMIA SZACHOWA Zielona Góra 3pkt.

Szczegółowe wyniki i informacje o turnieju są dostępne poniżej:

grupa do lat 8
grupa do lat 10
grupa do lat 12
grupy do lat 14, 16 i 18

Wszystkim szachistom gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy dalszych sukcesów przy szachownicy w kolejnych turniejach.

Fotorelacja jak i szczegółowe informacje są dostępne na stronach organizatorów i mediów:
Lubuskie Warte Zachodu
Fundacja Mistrzostwa Szachowego
Sportowa Zielona Góra

 

Na zakończenie zapraszamy do obejrzenia krótkiej wideo-relacji z rozpoczęcia turnieju i poczynań naszych juniorów.