2020Slider

Magnus Carlsen złożył broń przy starciu z Polakiem

21 maja 2020 25 maja, 2020 No Comments

Jan Krzysztof DUDA, bo o nim jest mowa, jest niewątpliwie jednym z lepszych zawodników w naszym kraju. Mimo młodego wieku, bo ma zaledwie 22 lata, ma już na swoim koncie wiele niezwykłych sukcesów m.in. 30 grudnia 2018 roku został wicemistrzem świata w szachach błyskawicznych w turnieju World Blitz Chess Championship, rozegranym w Sankt Petersburgu, przegrywając o pół punktu z Magnusem Carlsenem. Jednak najnowszym jego sukcesem jest siódma partia w turnieju Lindores Abbey Rapid Challenge, odbyła się ona 20.05.2020r. Pokonał w niej aktualnego mistrza świata.

Gratulujemy i życzymy mu dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, że za niedługo dostąpi on zaszczytu walki z Magnusem o tytuł mistrza, którym dla nas niewątpliwie już jest.

Zapraszamy do osobistego zapoznania się z partią naszego reprezentanta. Komentują ją GM Zbigniew Pakleza oraz obecny trener Jana, GM Kamil Mitoń.

Relacja z partii

Zapraszamy także do zapoznania się z nieco głębszą analizą partii znajdującą się na kanale YouTube Marianczello Dominoni. Jest on naprawdę godny polecenia. Zachęcamy do zapoznania się z nim zarówno amatorów jak i zawodowych pasjonatów królewskiej gry. Każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Analiza