2022

Zmiana terminu Mistrzostw Województwa Juniorów

21 kwietnia 2023 No Comments

Szanowni Państwo!

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych zawodników oraz wsłuchując się w uwagi i sugestie Klubów zrzeszonych w Lubuskim Związku Szachowym podjąłem decyzję o zmianie terminu Mistrzostw Województwa Juniorów w szachach.
Zależy nam by wszyscy zawodnicy mieli możliwość zagrania w turnieju rangi wojewódzkiej. Zasadne są także próby wydłużenia zawodów aby osiągnąć wyższy poziom sportowy poszczególnych partii . Ta zmiana wymaga jednak dłuższego i bardziej skrupulatnego przygotowania – stąd decyzja o organizacji MWJ w innym terminie.
UWAGA! Wszystkich zawodników, którzy nie wyobrażają sobie długiego weekendu bez gry w szachy, zapraszam na turnieje „Majówka przy Szachownicy”. Będą to turnieje dla każdego – z możliwością zdobycia kategorii szachowych.
„Majówka przy Szachownicy”
Turniej A – 29.04 – Otwarty dla każdego, kto chciałby sprawdzić się w turnieju szachów na żywo, z możliwością zdobycia kategorii V-IV, 6 rund, 25 minut + 5 sekund na posunięcie
Turniej B – 30.04 – 2.05 – Dla zawodników z rankingiem PZSzach 1400. Klasyfikacyjny na kategorie III-II. 7 rund, 30 minut + 30 sekund na posunięcie.
Turniej C – 29.04 – 2.05 – Dla zawodników z rankingiem PZSzach 1600 lub wyższym, zgłoszony do FIDE, na kategorie II i I kobiecą, 7 rund, 60 minut +30sekund na posunięcie.